Home Faaliyetler Basın Açıklamaları Öğretmen Necmettin Yılmaz’ın Kaçırılmasını Kınıyoruz!

Öğretmen Necmettin Yılmaz’ın Kaçırılmasını Kınıyoruz!

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde öğretmen olan Necmettin Yılmaz’ın (23), yaz tatili için kendi aracıyla memleketi Gümüşhane’ye giderken, 16 Haziran 2017’de Erzincan civarında yolunun kesildiği, aracının tahrip edildiği ve kendisinin kaçırıldığı öğrenilmiştir. Açık kaynaklardan edinilen bilgiye göre, PKK bağlı birimleri adına yapılan 21 Haziran 2017 tarihli bir açıklamada, kaçırılma olayından 4 gün sonra öğretmen Necmettin Yılmaz’ın “cezalandırıldığı” iddiasini öğrendik. Kendisinden hala haber alınamayan
Necmettin Yilmaz’in hayatından endişe duymaktayız.

Öncelikle öğretmen Necmettin Yılmaz’ın bir an önce sağ salim bulunmasını diliyoruz.

Sivil bir insanın hayatına kasteden bu olayı kınıyor, mahkeme adı verilerek yapıldığı söylenen bu infazin hiç bir gerekçeyle meşrulaştırılamayacağını Hak İnisiyatifi olarak şiddetin bir hak arama yöntemi olarak kabul edilemez olduğunu ve insan yaşamı ve onuruna dönük bu tür ihlallerin her tür koşul ve zeminde yüksek sesle kınanmayı hak ettiğini bir kez daha yineliyoruz.

PKK ve bağlı birimlerini, şiddet kullanmaktan vazgeçmeye ve sivillere zarar verecek her türlü eylemi derhal sonlandırmaya çağırıyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir